Go back to Rose-Hulman Main


One of the nation's top undergraduate
           engineering, science, and mathematics colleges


SGA Home

Constitution

Senator Listing

Senate Meeting Dates

Senate Minutes

SGA Club Listing

Executive Committee

Treasurer's Page

Vice President's Page

 

Rose-Hulman Home

 
Rose-Hulman10

Contact

 
Rose-Hulman6Rose-Hulman7 Pete Gustafson
SGA Faculty Advisor
(812) 877-8257

SGA Office
Phone: (812) 877-8446
Fax: (812) 877-3198
CM 5043

For questions/comments about the website:
Email

 
 
Rose-Hulman2

 Student Government Association


                                  SGA-Sponsored Clubs
 
     

ORGANIZATION

ADVISOR

PRESIDENT

Anime Society

Maki Hirotani

Justin Han

Astronomy Club

Richard Ditteon

Jeremy Nickol

Ballroom Dance Club

Tom Adams

Clynton Christie

Best Buddies

Susan White

Ryan Karnemaat

Board Game

David Mutchler

Max Verkamp

Bonfire

Erik Hayes

Mitch Pettigrew

Bowling Club

Daniel Coronell

Jep Cohen

Climbing Club

Sue Niezgoda

Michael Lester

Cycling Club

Kurt Bryan

Ryan Taylor

Dance Team

Merry Miller

Emily Eckstein

Drama Club

Cary Laxer

Marc Pardee

Efficient Vehicles

Alan White

Steve Sakai

Fencing

Galen Duree

Justin Swadling

Film

Jessica Livingston

Nathan Mendel

International Student Association

Karen DeGrange

Jinwoo Baek

Jewish Culture Club

Bruce Black

Emma Dosmar

LaCrosse (M)

John Gardner

Preston Render

LaCrosse (W)

Richard Lepkowicz

Margaret Schultz

Martial Arts

Jeff Leader

Matt Devonish

Model RR

Jerry Fine

Ben Atkinson

OVC

Erik Hayes

Karl Wuepper

Paintball

Roger Sladek

Darius Samz

PreHealth Club

Lee Waite

Cory Parks

Robotics Team

David Fisher

Nick Wahl

Role Playing Club

Mark Minster

Joel Beally

Scuba

Pat Brophy

Andrew Amrein

Spanish Club

John Gardner

Mehul Patel

Student Activities Board

Donna Gustafson

Sonia Cheung

Sustainability Club

Mark Minster

Emily Eddy

Team Rose Motorsports

Mike Fulk

Rick Dempsey, Zemon

Ultimate Frisbee

David Fisher

Matt Dunn

Unity

Rebecca DeVasher

Molly Richardson

Volleyball

Tina Hudson

Nathan Jackson

Water Polo

Glenn Livesay

Matt Meyer

WMHD

Kevin Lanke

Brittnay Young

Yoga Club

Thomas Adams

Caroline Winters

Tech Radio

Bruce Black

Scott Gallmeier

Swing Dance

Thomas Adams

Danny Beyrer

Triathlon Club

Randy Stakeman

Andrew Ulrey